تبلیغات
عکس,مدل لباس,اس ام اس,مدل آرایش وعروس در وبلاگpopy - آموزش تائی چی رزمی توسط استاد وونگ
یکشنبه 22 خرداد 1390

آموزش تائی چی رزمی توسط استاد وونگ

   نوشته شده توسط: مدیر سایت http://dornegah.com    نوع مطلب :ورزشی ،

آموزش تائی چی رزمی

توسط استاد وونگ

این محصول در 2 dvd و با كیفیت عالی و گارانتی تعویض  آماده ارسال می باشد

خرید مستقیم پستی

۲ - ایجاد حركات پیچشی و منحنی كه هریك با نرمی و ظرافت خاصی به دیگری متصل شده و با نظریه " جینگ لو (Jing Luo) در طب سنتی چینی ، تطابق كامل دارد. " جینگ لو "  همان كانالهای اصلی و متوازی هستند كه همانند یك شبكه تمامی بدن انسان را پوشش داده و انرژی حیاتی یا " چی (Chi) " در آن به چرخش در می آید. كلیه نقاط طب سوزنی بر روی همین شبكه قرار گرفته اند. كانالهای جینگ لو از اعضای داخلی بدن سرچشمه گرفته و در سرتاسر بدن گسترده شده اند. هرگاه انرژی حیاتی ، چرخشی عادی در كانالهای جینگ لو داشته و انرژی حیاتی قسمتهای مختلف با یكدیگر هماهنگ باشند، شخص در سلامتی كامل بوده و عمر طولانی خواهد داشت و بلعكس . تای چی چوان با استفاده از نظریه جینگ لو در ورزشهای رزمی بعنوان سیستم تقویت نیروهای بیرونی و تكنیكهای تونا و دائویین بعنوان سیستم تقویت نیروهای درونی ، اثرات فراوانی در حفظ سلامتی اشخاص دارد. تای چی چوان دارای حركات پیچشی است كه در آن اعضای بدن به تناوب كشیده یا جمع ، منقبض یا رها ، نرم و یا سخت میشوند. شخص باید نیروی چی را تحت هدایت فكر خود درآورده و اجازه دهد نیروی چی كه كاملا متمركز شده است، در سراسر بدن به گردش درآید. چی از ناحیه شرمگاهی(میاندو راه) سرچشمه گرفته و با چرخش تدریجی حول محور كمر ، در سرتاسر بدن توزیع میشود. با چرخش كمر و ستون فقرات ، نواحی مربوط به دو كلیه ، به تناوب منقبض و رها میشوند و درنتیجه نیروی چی از" كانال  رن (Ren) ، كانال دو (Du) ، كانال دای (Dai) و كانال چونگ (Chong) " عبور می كند.

 با چرخش ساعدها و مچ دستها ، نیروی چی به نوك انگشتان وارد شده و با چرخش زانو و قوزك پا ، این نیرو به پنجه های پا اعمال میگردد. نیروی چی پس از رسیدن به نقاط سرحدی بدن(یعنی نوك انگشتان دست و پا) مجددا به ناحیه شرمگاهی باز میگردد. چنین تمریناتی موجب تقویت قوای حمله و دفاع در بدن ، دستها و پاها میشوند و قدرت انفجاری این نیرو را افزایش میدهند. بدینسان ، چن وانگتینگ نه تنها نظریه جینگ لو را با حركات خود تلفیق كرد بلكه موجب توسعه این نظریه نیز گردید.

tabriz tai chi

۳ - ابداع تمرینات پوش هند (Push Hand) دو نفره . پوش هند یا تویی شو (Tui Shu) یك روش تمرینی تركیبی در هنرهای رزمی سنتی چینی است .از زمانهای بسیار دور متدهای مختلفی (همچون مشت زدن ، لگد زدن ، معلق زدن ، گرفتن و بر زمین زدن)  برای مبارزه تن به تن وجود داشته است . لیكن از آنجائیكه اجرای این حركات در حالت واقعی میتوانست صدمات جدی به طرف مقابل وارد نماید ، تمرین این فنون عمدتا بصورت فرضی و سمبلیك در آمده و هنرهای رزمی كه با سعی و كوشش فراوان توسط اساتید نسلهای قبل بوجود آمده بودند ، نتوانستند رشد و نمو نمایند.به این دلیل بسیاری از سبكهای معروف رزمی در چین قدیم ، بعد از چند نسل ، شكل اولیه خود را از دست داده و فقط نامی از آنها برجای ماند و دیگر كسی نیست كه آنها را آموزش دهد. روش پوش هند ابداعی چن وانگتینگ شامل دو مبارز است كه دستهایشان را بهم متصل نموده و با حركت توامان خود ، حس درونی و حس سطح بیرونی پوست شان را تقویت میكنند. روش چن وانگتینگ فقط به گرفتن مفاصل بدن حریف محدود نمی شد بلكه حمله به نقاط حیاتی بدن طرف مقابل نیز بخشی از آنرا تشكیل میداد.روش چن در مبارزه بسیار موثر بود لیكن باز هم بدلیل صدمات ناشی از اجرای واقعی ضربات ، فقط روش غلبه بر حریف مورد استفاده قرار گرفت. بدین شكل تكنیك دیگری تحت عنوان " هل دادن " به هنرهای رزمی اضافه شد. 

tabriz tai chi

۴ - ابداع مجموعه ای از فرم های پایه برای مبارزه با نیزه  .

۵ - بسط و گسترش تئوری های رزمی ارائه شده در كتاب قوانین مشت زنی نوشته  چی جیگوانگ و خلق نظریه پنهان كردن سختی در نرمی و اجرای حركات مختلف برای كنترل تغییر تاكتیك حریف .

tabriz tai chi

بدین ترتیب ، چن وانگتیگ با تركیب جوهره ای از هنرهای رزمی با تكنیكهای كهن تونا و دائویین ، همچنین با اقتباس مفاهیم  " یین و یانگ " (Yin & Yang) از كتاب " یی چینگ " (Yi Qing) ، و با ارائه تئوری های نوین ، شكل جدیدی از هنر مشت زنی بنام تای چی چوان را بوجود آورد. 

خرید مستقیم پستی

tabriz tai chi
 

خرید مستقیم پستی

آموزش تائی چی رزمی

توسط استاد وونگ

این محصول در 2 dvd و با كیفیت عالی و گارانتی تعویض  آماده ارسال می باشد

خرید مستقیم پستی


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر